doktorsobol@gmail.com
ul. Młynowa 40 lok. U5, Białystok
Pon-Śr: 9:00 - 13:00 / 17:00-19:00 Czw-Pt: 9:00 - 13:00

Kompleksowa diagnostyka i leczenie chorób oczu

dr n. med. Piotr Sobolewski

Kompleksowa diagnostyka i leczenie chorób oczu

dr n. med. Piotr Sobolewski

Kompleksowa diagnostyka i leczenie chorób oczu

dr n. med. Piotr Sobolewski

Kompleksowa diagnostyka i leczenie chorób oczu

dr n. med. Piotr Sobolewski

Kompleksowa diagnostyka i leczenie chorób oczu

dr n. med. Piotr Sobolewski

Koronawirus, wytyczne dla pacjentów

W trosce o Państwa zdrowie i bezpieczeństwo oraz w celu zmniejszenia ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa, w Centrum Okulistyczno-Laserowym wprowadzone zostały specjalne środki ostrożności w zakresie używanego sprzętu diagnostyczno-leczniczego i środków ochrony osobistej lekarza oraz wytyczne dla pacjentów zgłaszających się do ośrodka w okresie obowiązywania pandemii.

Centrum Okulistyczno-Laserowe jest wyposażone w specjalistyczne, certyfikowane  lampy przepływowe UV-C, które skutecznie eliminują z otoczenia bakterie, wirusy i zarodniki grzybów. Przeprowadzamy regularną dezynfekcję klamek, krzeseł, stolików oraz aparatury medycznej. Personel wyposażony jest w jednorazowe fartuchy, rękawiczki, maseczki, przyłbice. Zabezpieczyliśmy wszystkie nasze lampy szczelinowe i lasery w plastikową osłoną, w celu zmniejszania kontaktu pacjenta z lekarzem.

 

OGÓLNE WYTYCZNE DLA PACJENTÓW I PROCEDURY

 1. Przed wizytą przeprowadzimy z Państwem telefonicznie wywiad epidemiologiczny, dotyczycący obecnego stanu zdrowia oraz kontaktów z osobami chorymi lub pozostającymi w kwarantannie.
 2. Personel poprosi Państwa o poddanie się obowiązkowemu pomiarowi temperatury ciała przy użyciu termometru zbliżeniowego i wypełnienie oraz podpisanie ankiety, dokumentującej informacje uzyskane w wywiadzie zebranym przez telefon.
 3. W celu zminimalizowania czasu pobytu w centrum proszę o przybycie punktualnie na wyznaczoną godzinę. W przypadku wcześniejszego przybycia proszę zaczekać na zewnątrz.
 4. Od razu po wejściu do centrum wszystkich pacjentów prosimy o pozostawienie na wieszaku okryć wierzchnich oraz zdezynfekowanie rąk specjalnym płynem dostępnym w poczekalni. Po zdezynfekowaniu rąk prosimy o nie dotykanie telefonów komórkowych aż do momentu opuszczenia centrum.
 5. Proszę pamiętać o konieczności zachowania odstępu minimum 1,5 m od personelu medycznego oraz innych pacjentów przebywających na terenie centrum. Prosimy również o nie podawanie rąk w geście powitania personelowi medycznemu.
 6. W miarę możliwości prosimy o nie stawianie przedmiotów osobistych na blatach i meblach w ośrodku. Planując przyjazd do centrum prosimy o pozostawienie w domu lub samochodzie toreb, plecaków, walizek oraz innych przedmiotów, które nie są niezbędnie potrzebne w czasie wizyty w centrum.
 7. Pacjenci zgłaszający się na zabieg laserowy proszeni są o zabranie ze sobą jak najmniejszej ilości rzeczy.
 8. Przed zabiegiem obowiązkowo proszę wykonać test antygenowy na obecność koronawirusa.
 9. Do centrum należy zgłaszać się bez osób towarzyszących z wyłączeniem opiekunów osób niepełnosprawnych i wymagających opieki oraz dzieci (dopuszczona obecność jednego rodzica).
 10. Sugerujemy dojazd prywatnym samochodem, zamiast podróży środkami komunikacji miejskiej.
 11. Bardzo prosimy o zgłaszanie się do Centrum w maseczkach ochronnych, zgodnie z powszechnie obowiązującymi zaleceniami.